Výlety Lipno

Výlety na Lipně: nudit se nebudete!

Vzhledem k velkému rozvoji okolí Lipna a velké popularitě zdejší přehrady, vzniklo kolem Lipna množství atrakcí, na které se můžete vydat během své dovolené.

Známým cílem pro mnoho výletů je Stezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou. 675 m dlouhá stezka začínající ve výšce 24 m, zakončená vyhlídkou na Lipenskou přehradu. Nechybí ani skluzavka pro rychlý návrat na zem. Právem oblíbená atrakce pro celou rodinu.

Aktivnější variantou výletu může být například lanový park nebo tzv. bikepark. Obě atrakce jsou poblíž Stezky korunami stromů a můžete je třeba i spojit dohromady. Zkuste také bobovou dráhu.

V samostatném článku jsme psali i množství cyklostezek kolem Lipna.

Užijte si samotné Lipno a vyjeďte si na plavbu lodí. Nebo, jako součást tůry nebo cyklistického výletu, využijte jeden z převozů na přehradě.

Pokud byste se chtěli vydat dále, ideálním místem na výlet je i Český Krumlov. Se svým zámkem a historickým centrem patří mezi nejnavštěvovanější a nejoblíbenější místa v ČR.

Jak vidíte, na Lipně to opravdu žije. Ačkoliv tento článek není zdaleka úplným výčtem všech aktivit kolem Lipna, věříme, že jsme vám přinesli alespoň inspiraci pro vaší spokojenou dovolenou.