Lipno cyklostezky

Lipno na kole: cyklostezky náročné i rekreační

Ať už hledáte ideální cyklostezku pro výlet s dětmi nebo náročnou trasu pro pořádný výkon, na Lipně najdete velké množství a různé varianty cyklotras pro každého. Můžete se projet kolem Lipna nebo si zajet přes Šumavu do Rakouska.

Na Lipně existuje systém pěti navzájem propojených cyklotras. Jsou značeny Klubem českých turistů jako trasy č. 1019, 1020, 1021, 1022 a 1033. Tyto cyklotrasy jsou napojeny na pěti hraničních přechodech na rakouské cyklostezky.

Můžete si tedy koupit přímo turistickou mapu s cyklostezkami. Nebo využijte server www.mapy.cz, kde zjistíte, že kousek od našich srubových chat se lze napojit na různé cyklostezky.

Jak již bylo napsáno, vybrat si můžete mezi náročnějšími a rekreačními trasami. Za rekreační cyklotrasu považujeme tzv. Jezerní cyklostezku, která v podstatě kopíruje obvod Lipenské přehrady. Za náročnější trasu se považuje například tzv. Tomášská, kde očekávejte i náročnější stoupání. trasu.

Pokud chcete zažít více adrenalinu, doporučujeme vyzkoušet Bikepark na Lipně, kde si můžete sjet cca 1,8 km dlouhou trať plnou klopených zatáček, terénních vln apod.

Rozhodnete-li se pro jakoukoliv trasu, přejeme vám, ať si jí užijete a spokojeně a ve zdraví se vrátíte zpět do našich srubových chat.